Elkezdődött az SKF Meet the World bajnokság

Az SKF által megrendezett Meet the World futballbajnokság mérkőzései 24 országban zajlanak. Az egyes országok nyertes csapatai júliusban részt vehetnek a göteborgi Gothia Kupán. A brazíliai Cajamarban rendezett tornát a São Paulo FC nyerte. A brazíliai Cajamarban rendezett tornát a São Paulo FC nyerte.

Az SKF Meet the World bajnokságon aratott győzelmének köszönhetően idén nyáron a São Paulo FC vehet részt a Gothia Kupán. A futballtornán tizenhat csapat vett részt Brazília különböző tájairól. Ez lesz az első alkalom, hogy a csapat külföldön fogja képviselni a klubot és iskoláját.

Igor Martins a csapat bal középpályása nagyon lelkes:
„Nem is álmodtam arról, hogy már ilyen fiatalon külföldre mehetek, és nagyon büszke vagyok arra, hogy egy ilyen nagy és fontos bajnokságon képviselhetem a csapatomat és Brazíliát, mint a Gothia Kupa.”

Selejtező bajnokságok
A Meet the World 2007-ben indult, amikor az SKF lett a Gothia Kupa fő partnere. Idén 24 olyan országban rendezték meg a bajnokságot, amelyben az SKF jelen van. A rendezvény célja, hogy globális találkozási pontokat alakítsunk ki a fiatalok számára nemtől, társadalmi háttértől, kortól, kultúrától és vallástól függetlenül.

Világbajnokság fiataloknak
A Gothia Kupa a világ legnagyobb, fiataloknak megrendezett labdarúgó-bajnoksága. 1975-ös indulása óta a kupán közel 950 ezer ember vett részt összesen 127 országból. Évről évre közel 70 ország képviselteti magát a tornán, melynek köszönhetően a Gothia Kupa már régóta a nemzetközileg leginkább sokszínű bajnokság a világon.

A mérkőzések július 16-án kezdődnek, a döntőket pedig július 20-án és 21-én tartják. A héten körülbelül 1600 csapat közel 5000 mérkőzést játszik majd egymással.

Az SKF Meet the World torna csapatai
A 2012-es Meet the World bajnokságon Brazílián kívül Albánia, Argentína, Bulgária, Csehország, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Észtország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Kenya, Kína, Kolumbia, Lettország, Litvánia, Malajzia, Mexikó, Németország, Oroszország, Portugália, Szlovénia és Zambia csapatai képviseltetik magukat.